روان شناسانه
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: سعید فرمانی - ۱۳٩۱/٤/۱۱

بالاخره طاقت نیاوردم و به دوستم ایمیل زدم و پرسیدم چرا جواب ایمیل هایم را نمی دهد؟ آیا نگرانی پیش آمده؟ 4 باری بود که ایمیل زده بودم و سوالی داشتم که جوابی دریافت نمی کردم. رابطه ما بیشتر از طریق ایمیل انجام می گیرد.

نگران شده بودم و با خودم فکر می کردم مگر چه اتفاقی افتاده که جوابم را نمی دهد؟ راستش اگر شخصی بود که رابطه با ایشان برایم از اهمیت خاصی برخوردار نبود شاید قید سوال پرسیدن را می زدم و احتمالاً از او ناراحتی به دل می گرفتم.

با خودم می گفتم نکند اتفاقی برایشان پیش آمده و نمی توانند به اینترنت وصل شوند؟ اما اینطور نبود چون ایمیل هایی را از ایشان دریافت می کردم اما به سوال من پاسخ نمی دادند؟ کم کم داشتم ناراحت می شدم. برای اینکه از خودم محافظت کنم چه فکر هایی در مورد این دوست نکردم! و گاهاً افکاری برعلیه این دوست در سرم می پروراندم تا از غرور لطمه خورده ام محافظت کنم. اما تحمل و ادامه این وضعیت و نگه داشتن دلخوری از ایشان برایم سخت بود و بالاخره از ایشان پرسیدم که چرا جواب سوالات مرا نمی دهند؟

ایشان اظهار داشتند که ایمیل های مرا دریافت نکرده اند. با خودم گفتم مگر می شود من 4 بار ایمیل فرستاده ام چطور شما دریافت نکرده اید؟ در این بین هم شما چندین ایمیل فرستاده اید و من دریافت کرده ام در پاسخ به همان ها من سوالاتم را پرسیده ام چطور ممکن است شما دریافت نکرده باشید؟ علاوه بر اینکه احساس می کردم که از من دلخور شده با این پاسخش احساس کردم که دارد مرا دست می اندازد. کلی عصبانی شده بودم و نمی دانستم چکار باید بکنم. داشتم در مورد ایشان تصورم را عوض می کردم. تا اینکه امروز تصمیم گرفتم به روش علمی مسئله را حل کنم. یکی از ایمیل هایشان را باز کردم و مثل زمانی که سوالاتم را پرسیده بودم گزینه reply را زدم، همه چیز را چک می کردم که مبادا چیزی از نظرم پنهان بماند. اولین سوالم این بود که من از چه آدرسی ایمیل دریافت کرده ام و به چه آدرسی دارم آن را ارسال می کنم؟ هنگام reply کردن پرسیدن این سوال کمی احمقانه است نه؟ شاید باور نکنید در همان قدم اول متوجه شدم که وقتی از آدرس یاهو ایشان ایمیل دریافت می کنم در هنگام reply کردن، ایمیل من به آدرس جی میل ایشان فرستاده می شود؟! و این دوست عزیز ماهی یک بار هم جی میلشان را چک نمی کنند. البته صرفاً هنگام reply کردن ایمیل های ایشان این مشکل رخ می دهد. هنوز دقیقاً نمی دانم چرا این مشکل روی می دهد اما نزدیک بود که یک را بطه دوستانه را مکدر کند.

داشتم با خودم فکر می کردم اگر متوجه این مشکل نمی شدم چه بر سر رابطه دوستانه مان می آمد؟ من در اثر ناراحتی که به دل داشتم، احتمالاً روش سردی را در برخورد با ایشان در پیش می گرفتم و ایشان هم متقابلاً رفتار مورد انتظار مرا از خود بروز می دادند، چون من انتظار بروز چنین رفتاری را داشتم و با رفتار سردم زمینه بروز چنین رفتاری را فراهم می کردم.

تازه این شخص برایم از اهمیت خاصی برخوردار بوده که بعد از 4 بار ایمیل فرستادن بازهم از ایشان علت جواب ندادن را جویا شده ام و به دنبال حل آن بودم. وای به حال روابطی که خیلی برایش هزینه نمی کنیم. چه سو تفاهماتی که پیش نمی آید! اگر این رابطه برایم خیلی اهمیت نداشت به احتمال زیاد دلگیر می شدم و هیچگاه هم متوجه این مشکل نمی شدم.

نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :